Islam in Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Islam in Romania

Forum adresat romanilor ce doresc sa cunoasca Islamul!
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» Nu fi trist de Dr. A'id al- Qarni
De ce plang femeile? Icon_minitimeSat Jun 21, 2014 6:31 am by Admin

» Versete preferate
De ce plang femeile? Icon_minitimeFri Aug 03, 2012 4:55 pm by Admin

» Numele lui Allah in Qur'aan
De ce plang femeile? Icon_minitimeWed Aug 01, 2012 7:08 pm by Admin

»  Cum sa ne pregatim pentru Ramadan
De ce plang femeile? Icon_minitimeFri Jul 22, 2011 4:52 pm by Admin

» Comentariu la cele 40 de Hadith-uri ale lui Al- Nawawi
De ce plang femeile? Icon_minitimeWed Jun 15, 2011 1:33 am by Admin

» Emaan - traduceri despre credinta
De ce plang femeile? Icon_minitimeMon Apr 25, 2011 6:39 am by Suraya

»  Emaan Dictionar
De ce plang femeile? Icon_minitimeMon Mar 28, 2011 7:25 pm by Uncknown

» Targ International De Carte Si Muzica La Brasov
De ce plang femeile? Icon_minitimeFri Mar 25, 2011 2:36 pm by Admin

» Condamnarea necredinciosului cu doua fete
De ce plang femeile? Icon_minitimeFri Jan 21, 2011 6:02 am by Suraya

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Forum
Affiliates
free forum
 
Top posters
Admin
De ce plang femeile? I_vote_lcapDe ce plang femeile? I_voting_barDe ce plang femeile? I_vote_rcap 
Meryem
De ce plang femeile? I_vote_lcapDe ce plang femeile? I_voting_barDe ce plang femeile? I_vote_rcap 
Mohammed
De ce plang femeile? I_vote_lcapDe ce plang femeile? I_voting_barDe ce plang femeile? I_vote_rcap 
betti
De ce plang femeile? I_vote_lcapDe ce plang femeile? I_voting_barDe ce plang femeile? I_vote_rcap 
Selma Nuran
De ce plang femeile? I_vote_lcapDe ce plang femeile? I_voting_barDe ce plang femeile? I_vote_rcap 
Suraya
De ce plang femeile? I_vote_lcapDe ce plang femeile? I_voting_barDe ce plang femeile? I_vote_rcap 
3cristinutza
De ce plang femeile? I_vote_lcapDe ce plang femeile? I_voting_barDe ce plang femeile? I_vote_rcap 
Uncknown
De ce plang femeile? I_vote_lcapDe ce plang femeile? I_voting_barDe ce plang femeile? I_vote_rcap 
Vremea
Geo Counter

 

 De ce plang femeile?

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin


Posts : 94
Join date : 2010-06-12

De ce plang femeile? Empty
PostSubject: De ce plang femeile?   De ce plang femeile? Icon_minitimeSat Jul 24, 2010 3:30 am


"De ce plangi mami?" isi intreaba mamica un baietel.
"Pentru ca sunt femeie", ii raspunde aceasta.
"Nu inteleg" ii raspunde fiul.
Mama lui l-a imbratisat si i-a spus: "Si nici nu vei intelege vreodata… dar este mai bine asa"
Mai tarziu baietelul isi intreaba tatal: " De ce mama pare sa planga fara nici un motiv?"
"Toate femeile plang fara nici un motiv", era tot ceea ce tatal putea sa ii raspunda…
Baietelul a crescut si a devenit un barbat in toata firea, inca intrebandu-se de ce plang femeile.
In sfarsit s-a rugat la Allah sa il ajute iar cand Allah s-a intors spre el l-a intrebat: "Oh Allah, de ce plang femeile atat de usor?"
Allah i-a raspuns:
"Cand am creat femeia, am decis ca ea sa fie speciala. I-am facut umerii puternici indeajuns sa duca toate problemele, dar totusi, i-am facut mainile atat de gentile pentru a da confort."
"I-am dat forta interioara sa suporte durerile nasterii si respingerile care de multe ori vor veni chiar din partea copilului sau."
"I-am dat ei putere care o ajuta sa mearga inainte si sa aiba grija de familia ei si de prieteni, chiar si atunci cand toti ceilalti au renuntat, prin boala si oboseala fara a se plange.."
"I-am dat ei sensibilitatea de a-si iubi copilul sub orice circumstanta… chiar si atunci cand propriul ei copil o raneste foarte tare…."
"Ea are minunata putere de a face chiar si o mica bubita a copilului ei sa nu mai doara iar frica si anxietatea adolescentului sa le calmeze.."
"I-am dat ei puterea de a-si iubi sotul, in ciuda defectelor si am modelat-o pe ea din coasta lui ca pansament pentru inima lui…"
"I-am dat ei inteligenta sa stie ca un sot bun nu isi raneste niciodata sotia, dar de multe ori ii este testata rabdarea si puterea de a ramane alaturi de el…"
"… Si pentru toate aceste greutati… i-am dat ei puterea de a lacrima. Este a ei si poate sa o foloseasca ori de cate ori are nevoie si este singura ei slabiciune…
Atunci cand o vezi plangand spunei cat de mult o iubesti, si tot ceea ce face pentru toti cei din jur si chiar daca vei vedea ca va continua sa lacrimeze, ii vei face inima sa salte de bucurie.
EA ESTE SPECIALA!
Back to top Go down
https://islamromania.forumotion.net
 
De ce plang femeile?
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Portretul Aishei - o femeie - exemplu pentru femeile musulmane

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Islam in Romania :: Perspective islamice :: Femeia in Islam-
Jump to: